Keudan toiminta poikkeustilanteen aikana. Lue tästä >

Yhteishaussa perustutkintoon valitut 2021

Tältä sivulta löytyvät toimipisteittäin nimenjulkaisuluvan antaneet Yhteishaussa opiskelemaan valitut. Toimipisteen alta löytyy ilmoittautumislinkki Orientaatiopäiville sekä toimipistekohtaiset aloitustiedot ja mahdolliset lisätiedot esimerkiksi asuntolasta. 

Opinnot voi aloittaa kesän orientaatiopäivillä 28.6.-30.6. Ilmoittaudu mukaan orientaatiopäiville tämän linkin kautta

Tervetuloa opiskelemaan ammattiin!

Järvenpää Wärtsilänkatu 7

Opintojen aloitus:
Orientaatiopäivät maanantai 28.6.2021 klo 9.00. Ilmoittaudu mukaan Orientaatiopäiville tästä
tai
maanantai 9.8.2021. Uudet opiskelijat kokoontuvat liikuntasalissa klo 9.00. 

Taideteollisuusalan perustutkinto, pk

Albaier, Walid
Koponen, Olivia Ester Aleksandra
Koski, Nea Kristina
Kosonen, Suvi-Anne Tuulia
Nyman, Milena Maj-Lis Amelié
Oinasmaa, Elmiina Olivia
Pietiläinen, Venla Elisabet
Rytkönen, Pihla Ella Maria
Tsymbal, Arvid Einari

Lisäksi 5, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, pk

Eerola, Maria Beata Vilhelmiina
Haapasalo, Elina Kristiina
Heitto, Joonas Tapio
Hildén, Sanni Maaria
Khetib, Bilal
Kivi, Oona Susanna
Kovanen, Tuomo Mikael
Kuusisto, Elias Aaro Emil
Lahelma, Mona Isabella
Laitinen, Tilda Evianna Vilhelmiina
Lehtonen, Daniel Anton Juhani
Maijala, Marcus Juho Kalevi
Mattila, Anniina Tuulia
Matveinen, Nella-Juulia
Mettälä, Marla Mailis Alisa
Nissinen, Roosa Alli Pauliina
Nuutinen, Elina Anniina
Paananen, Sampo Otso-Kalle
Paaso-Rantala, Alina Vilhelmiina
Paski, Tiitus Matti Wiljami
Rantanen, Laura Maria
Saarman, Lisette
Salminen, Kiia Emilia
Salo, Fanni Aurora
Silvennoinen, Elias Mikael
Sinijärv, Gerda
Sipronius, Sami Sakari
Ståhlhammar, Lauri Toivo Henrik
Taimela, Aimo Ilari
Tommila, Taito Tiitus
Viita, Toni Petteri
Vuorijoki, Nella Jadessa
Wilkman, Nicholas Axel

Lisäksi 9, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Puuteollisuuden perustutkinto, pk

Ahtiainen, Niilo Juhani
Amir, Abdu
Moskuvaara, Aku Emil
Parviainen, Lauri Johannes
Tynkkynen, Roni Petteri
Vaganov, Daniil

Lisäksi 3, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Aaltonen, Julius Ukko Sakari
Allonen, Peetu Jaakko Kalevi
Annanolli, Pyry Matias
Eckert, Rasmus Joakim
Fjodorov, Jan
Hakala, Mikael Ensio
Hintsala, Matias Artturi
Huuhtanen, Wiljami Heikki Kalevi
Iltanen, Nuutti Valtteri
Juopperi, Ville Valtteri
Juutinen, Artturi Johannes
Laaksonen, Alpi Oliver
Laulainen, Hermanni Väinö Matias
Lehtorinne, Miro Lucas
Lång, Roni Oskari
Meriläinen, Antti Juhani Akseli
Meriläinen, Tomi Joonas
Mäki, Tommi Ilmari
Nasila, Leevi Matias
Nyyssönen, Emil Valtteri
Paavola, Anton Olavi
Palmroth, Joona Oliver Konstantin
Pukki, Jiko Mikael
Ranta, Santtu Eemeli
Repo, Elmo Daniel
Salo, Jami Juhani
Savikangas, Kauri Valo Ilari
Sivén, Otso Aatu Johannes
Sivusalo, Leo Aukusti
Vasama, Jani Mikael Paavali
Viemerö, Jyri Jeremia Ensio

Lisäksi 13, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Autoalan perustutkinto, pk

Aaltonen, Ilari Matias
Ahonen, Helena Iiris Sofia
Benfodda, Mohamed Reda
Halén, Maija Tuulia
Hartikainen, Benjami Elias
Heiskanen, Daniel Sameh Kasperi
Helenius, Viljami Juho Eemeli
Hell, Timi Aaron
Hersti, Timi Henri
Hietikko, Naila Neea Maria
Järvinen, Markus Kristian
Kaukovuori, Jemina Aleksandra Camilla
Kolehmainen, Tatu Petter
Konga, Miro Joni Kimi
Laapotti, Siiri-Emmiina
Luikku, Petu Matias
Länsimäki, Tatu Mikael
Mutanen, Oskar Kristian
Mälkki, Toni Juhani
Niemi, Topi Petteri
Nuopponen, Niklas Artturi
Omenainen, Aatu Eemil Mikanpoika
Omenainen, Iitu Elviira Mikantytär
Pahkamäki, Vili-Petteri
Pellinen, Sami Elias
Prits, Lilian-Marie
Räsänen, Akseli Touko Mikael
Sarapik, Jaan Kristian
Sikk, Tristjan
Stenroos, Marili
Vasilev, Georgi Zlatinov
Velakoski, Veeti Matias

Lisäksi 13, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk

Heiskanen, Aatu Juho Kristian
Helminen, Simo Marko Olavi
Hirvensalo, Daniel Jalmari
Hämäläinen, Tommi Jooseppi
Kokko, Roope Oskari
Kuronen, Niklas Martti Johannes
Lindholm, Daniel Matias
Miguel Afonso, Joao
Miinalainen, Eemil Olavi Christian
Mäkelä, Martti Alvar
Niemi, Aleksi Kristian Tapio
Paukkonen, Pyry Miio
Puustinen, Topi Ville Valtteri
Ripatti, Aleksi Juhani
Ruuskanen, Niilo Petteri
Ryhänen, Aapo Vilhelm Kristian
Strand, Kalle Johan
Tiainen, Jimi Kasper Valtteri
Vierto, Antreas William
Vikman, Oliver Emil
Åhlgren, Alex Julius

Lisäksi 9, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa


Turvallisuusalan perustutkinto, pk

Hakkarainen, Hertta Hanne Marika
Haverinen, Serafia Anni Augusta
Karvinen, Taika Kirsikka
Kisonen, Jenika Iita Elviira
Kokko, Jere Juhani
Korhonen, Jose Valentin
Koski, Jimi Artturi
Kuriks, Getely
Kuusinen, Aada Sofia Vilhelmiina
Lindeman, Rinaldo Sebastian Mikael
Pelander, Eevi Katariina
Peltonen, Seidi Sofia
Pesonen, Samuli Ilari
Piironen, Nea Hilja Maria
Plotnikov, Andrei
Reponen, Elias Ramzi
Salonen, Teemu Aaron Aulis
Sihvonen, Paavo Pertti Olavi
Valtonen, Kiia Aada Johanna
Wickman, Ronja Emilia

Lisäksi  5, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Teknisen suunnittelun perustutkinto, pk

Lehtinen, Aleksi Markus
Tarula, Aapo Tapio
Turtiainen, Aaro Saku Ensio
Vuojolahti, Vili Ukko Ilmari

Lisäksi 3, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Rakennusalan perustutkinto, pk

Aulankoski, Rasmus Juhani
Haliti, Lorik
Himanen, Vili Veerti Valtteri
Hyttinen, Lenni Johannes
Joutsenvirta, Jasper Eemi Aleksi
Junkkari, Jade Kirsikka
Keränen, Jonne Veeti Valtteri
Kulju, Valtteri Viljami
Lassila, Niklas Joni Elias
Liimatta, Iiro Henrik
Mononen, Iisai Cosmo Petrus
Palonen, Santtu Matias
Piiroinen, Nooa Aaron Ilari
Rautiainen, Eva Daniela
Saari, Jere Oskari
Salo, Lauri Oskari
Taipale, Aapo Daniel
Tiihonen, Einari Tatu Mikael
Vanamo, Miska Matias

Lisäksi 6, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk

Kiviniemi, Aino Elina Irene
Lahtinen, Jenni Maria
Malisawa, Machozi
Mätäsaho, Titta Henriikka
Rajala, Inka Krista
Rasinpuro, Eemil Vilhelm
Sandqvist, Maja Maria
Suvikunnas, Sara Sofia
Tewelde, Bokuretsion
Tähti, Mico Antti Aleksi
Virta, Aatu Antero

Lisäksi 9, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Järvenpää Sibeliuksenväylä 55

Opintojen aloitus:
Orientaatiopäivät maanantai 28.6.2021 klo 9.00. Ilmoittaudu mukaan Orientaatiopäiville tästä
tai
maanantai 9.8.2021. Uudet opiskelijat kokoontuvat Puistola-rakennuksen ruokasalissa klo 9.00

Sibeliuksenväylällä on muutama asuntolapaikka, joita Sibeliuksenväylän opiskelijat voivat hakea. Lisätietoja opiskelija-asuntolastamme antaa asuntolanhoitaja Eija Piironen, eija.piironen@keuda.fi, 050 415 0886 (2.7. asti ja 3.8. alkaen). Hakulomakkeeseen pääset tästä

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, pk

Heydari, Khadijeh
Kukkonen, Mette Maaria
Liukkonen, Eerin Emilja
Mattila, Eerika Anna Meeri
Miiros, Juliana Lilian
Ngevitidi, Leticia Maria Ndonga
Pulkkinen, Tiina Viivi Susanna
Tihinen, Emma Lotta

Lisäksi 4, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Matkailualan perustutkinto, pk

Haramaa, Veera Anni Marjatta
Hjerppe, Olivia Aida Alessandra
Jysky, Jeanette Joanne
Miettinen, Aleksi Mikael
Mikkola, Maya Minna Sonya
Määttänen, Milla Amelia

Lisäksi 2, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Elintarvikealan perustutkinto, pk

Aljadid, Elham
Issakainen, Jenni Maaria
Korhonen, Milla Johanna
Nwokeke, Bianca Anneli Onyinyechi
Osman, Basel
Pussinen, Elina Kristiina
Ruha, Elsa Helena
Röynä, Iina Anniina
Salonen, Minttu Marika
Seppä, Hilla Helmi Aurora
Suhonen, Nella-Sofia
Tikka, Ella Aleksandra
Uronen, Jessi Valma Johanna

Lisäksi 7, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Anttila, Daniel Kaian
Hemminki, Luukas Onni Eemeli
Hosseini, Amir
Hukka, Emma Olivia
Korpela, Anna Ilona
Kuismin, Kiia Henriikka
Kuparinen, Eva Annette
Laaksonen, Aleksi Petri Juhani
Lehto, Oliver Aku Iivari
Martikainen, Arttu Lauri Valtteri
Mökkönen, Jemina Karoliina
Naumi, Alissa Isabel
Nyman, Marissa Isabella
Nyman, Teresa Lenita Marutzella
Nyström, Mona Maria
Orava, Anniina Nea Elina
Pehkonen, Oona Krista Maritta
Piiparinen, Iina Helena
Pirinen, Onni-Kalle Kasperi
Rajahuhta, Miro Aleksi
Saaristo, Liinus Miki Oliver
Tokola, Vilja Maria
Valorinta, Viljami Veikko Emil

Lisäksi 7, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Kerava Keskikatu 

Opintojen aloitus:
Orientaatiopäivät maanantai 28.6.2021 klo 9.00. Ilmoittaudu mukaan Orientaatiopäiville tästä
tai
maanantai 9.8.2021.  Uudet opiskelijat kokoontuvat Ravintola Breikin salissa klo 9.00. 

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Ahlstedt, Alex Oliver
Björksten, Daniel Niko Matias
Elonen, Kira Kaarina
Haikala, Tatu Topias
Hakkarainen, Eerika Hannele
Helminen, Neela Aurora
Henttonen, Jonne Oskari
Huttunen, Kalle Aarne Matias
Hyttinen, Nicky Elias
Hyökyvaara, Verneri Aaro Juhani
Höst, Mikael Antti Erik
Ihalainen, Wilma Matilda Jaskantytär
Immonen, Siiri Helmi Maria
Istolainen, Niko Peter
Juntunen, Miko Akseli
Jyränkö, Meiju Ilona
Järvinen, Joel Vesa Aleksanteri
Karhapää, Milla Elina
Karhu, Kim Kristian
Karjalainen, Jenna Katariina
Kauniskangas, Arttu Oskari
Kemppinen, Elli Eulaalia
Kukkonen, Eetu Olavi
Laela, Atte Henrik Pauliinus
Lassikov, Ruslan
Leppik, Priit
Liimatta, Ilja Petteri
Makkonen, Noora Maria
Manninen, Mimosa Helmi Irmeli
Meriläinen, Benjamin Mathias
Moisio, Saara Elina Elisabet
Nevalainen, Joona Juhani
Niskanen, Eerika Mikaela
Niukkanen, Jonna Marjut
Nupponen, Kiia Matleena
Nyberg, Olivia Minna Marjatta
Nyström, Jade Mimosa
Ojapelto, Miko Markus
Oksanen, Joenna Ouna Kristiina
Panahi, Ishaq
Pappila, Roosa Marianna
Partanen, Jonne Olavi
Pasanen, Nana Vera Valeria
Pelli, Luka Eemil
Piirainen, Aino Emilia
Pirjetä, Matilda Ellen
Pitkänen, Suvi Inkeri
Polin, Mikaela Maria Anastasia
Poljanski, Armin
Posti, Jimi Samuel
Puustinen, Mika Tapani
Rasmus, Anssi Kalevi
Rathgeber, Maximilian Peter
Saikanmäki, Venla Annikki
Seppor, Kristofer
Siljamäki, Sisu Santeri
Sirviö, Jenni Elina
Soini, Saska Valo Siriuksenpoika
Sulin, Sepe Leo Hermanni
Suovirta, Oskari Joakim Juhani
Tamm, Diana
Törmänen, Taavi Elmeri
Vainio, Emil Akseli
Virtanen, William Unto Kalervo
Vuorikoski, Max Alex Casimir
Vuorinen, Aaro Henrikki
Özkahveci, Iclal Irmak

Lisäksi 33, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Liiketoiminnan perustutkinto, yo

Heikkinen, Eeli Viljami
Sood, Sumit Kaarlo
Vainiontaus, Otteljaana Lahja Helena

Lisäksi 3, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Almohammad Alibrahim, Mohammad
Almohammad Alibrahim, Mustafa
Erikkilä, Markus Johannes
Günes, Mert
Heino, Arttu Antero
Hickman, Domenic Jonathan Nikolai
Hovi, Jaakko Onni Warawut
Höök, Olli Eemeli Johannes
Jakobsson, Miska Leo Ilmari
Johansson, Samuel Esko Antero
Juutinen, Casper Matias
Karisto, Mikko Viljami
Kemppi, Tommi Emil
Keränen, Rasmus Daniel
Kinnunen, Leevi Alfred
Klaavo, Sampo Antero
Koivunen, Leo Santeri
Kokkonen, Noel Johannes
Kukk, Timo-Ringo
Laakso, Arttu Masi Topias
Lamminen, Tuomas Konsta Aleksanteri
Lapila, Jimi Antti Valtteri
Löfman, Timo Juha Kasperi
Oksanen, Joonis Oula Juhani
Rajamäki, Eelis Benjamin
Räisänen, Lauri Matti
Salonen, Lauri Aatu Ensio
Seppern, Casper
Taajamo, Antti Veikko Olavi
Vilén, Milo Mathias

Lisäksi 20, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Kerava Sarviniitynkatu 9

Opintojen aloitus:
Orientaatiopäivät maanantai 28.6.2021 klo 9.00. Ilmoittaudu mukaan Orientaatiopäiville tästä
tai
torstai 9.8.2021. Uudet opiskelijat kokoontuvat liikuntasalissa klo 9.00.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, pk

Al-Mosawi, Zeinulabidin
Honkanen, Petrus Valtteri
Jantunen, Laura Saana Hannele
Kainulainen, Otto Viljami
Schiewek, Madleén Sanna Pauliina
Vuorikoski, Mac Micky Moritz

Lisäksi 1, joka ei ole antanut nimenjulkaisulupaa

Autoalan perustutkinto, pk

Huotari, Jere Matias
Keitaanranta, Eeli Iisakki Tapani
Kohonen, Juha Olavi
Merta, Leevi Sakari
Mähönen, Timo Henrik
Pietiläinen, Julius Valtteri
Purho, Toivo Antti Oskari
Pärnapuu, Robi Kristian
Rautoja, Olli Joonatan
Rexhepi, Getuar
Rogozin, Ivan
Snellman, Peter Ilmari Olavi
Sundberg, Anni Jessica Josefina
Terzic, Amar

Lisäksi 8, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Logistiikan perustutkinto, pk

Ahmad, Suwar
Alatalo, Lauri Santeri
Ali, Mohammed
Bereket, Ambesajir
Björkroth, Jessica Juliana
Erkkilä, Venla Juulia
Grims, Thomas Karl-Gustav
Gåpå, Otto Fredric
Honkanen, Saku Petteri
Hynninen, Jere Juhani
Ibrahim, Ali
Iiskola, Juho Petteri
Judén, Markus Daniel
Kaitosalmi, Leo Antero
Karismo, Kaius Timonpoika
Kenttinen, Waltteri Mikael
Knaappila, Kalle Mironpoika
Kärkkäinen, Nico Daniel
Laine, Jasin Alexei Daniil
Lehikoinen, Tomi Kristian Olavi
Lindholm, Wilma-Amalia Kastehelmi
Mattila, Jimi Valtteri
Moisiomäki, Manu Akseli
Mynttinen, Roope Ilmari
Okkonen, Tatu Pertti
Pertmann, Gert
Pulkkinen, Miro Waltteri
Pyykönen, Miska Aleksi
Romppanen, Arttu Noa Antero
Saarela, Roope Anton
Siljamäki, Eero Mikael
Tissari, Aini Elisa
Virtanen, Lenny Alex

Lisäksi 17, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Hirvonen, Pyry Kalervo
Kokko, Martti Marko Mikael
Lindroos, Arttu Joel
Lindroos, Tony Valtteri
Moisio, Aleksi Jouko Viljami
Õitspuu, Carel
Piispanen, Riku Oliver
Raja, Veeti Daniel
Viitaniemi, Onni Aukusti Jarinpoika
Väisänen, Vilma Valentina
Yli-Suvanto, Lauri Artturi
Zubair, Hassan

Lisäksi 14, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk

Hartikainen, Ville Valtteri
Karpila, Jani Petteri
Leskinen, Miika Hugo Eemeli
Marjala, Joona Aleksi
Miettinen, Topias Eeli Juhana
Monteath-Carr, Nell Ricarda Isolde
Parviainen, Siiri Mila Johanna
Ronkainen, Daniel
Saarikangas, Emilia Christa Nicola

Lisäksi 4, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Laboratorioalan perustutkinto, pk

Ahlfors, Noora Emilia
Elo, Essi Rakel Elina
Kalliokoski, Tomas Mikael
Majamäki, Jemina Natalia
Muinonen, Joona Jalmari
Tuomioja, Taina Elina
Vilpola, Sirkku Maija

Lisäksi 3, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Talotekniikan perustutkinto, pk

Alvas, Atte Emil Miku
Farigu, Luca Antonio
Grönberg, Marcus Alex-Santeri
Haikarainen, Jasi Oliver Kristian
Hautala, Timi Kalevi
Hellgrén, Eetu Rasmus
Hjelt, Daniel Alexander
Honkanen, Artur Daniel
Kaitas, Joel Aaron Oliver
Kankaanpää, Tuure Urho Eevert
Kauravaara, Aaro Valtteri
Kellokumpu, Roope Matias
Kivimäki, Konsta Kristian
Kokkoniemi, Elia Samuel
Kumpumäki, Niklas Jere Julius
Kurppa, Kalle Samuel
Kytölä, Eetu Matti Viljami
Liukola, Eero Juhani
Melnikov, Igor
Mälkinen, Alex Benjamin
Nuorteva, Joonatan Otava Aatos
Nyholm, Jonne Christian
Pennanen, Tiitus Akseli Juhani
Perälä, Jooa Casper Benjamin
Pinsel, Alex
Raenmaa, Joona Juhani
Rentola, Aapo Sakari
Vartiainen, Nico Aleksanteri
Wirtanen, Samuli Toivo Mikael

Lisäksi 13, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Sipoo Enter, Iso Kylätie 14

Opintojen aloitus:
Orientaatiopäivät maanantai 28.6.2021 klo 9.00. Ilmoittaudu mukaan Orientaatiopäiville tästä
tai
maanantai 9.8.2021. Uudet opiskelijat kokoontuvat Enterin ala-aulassa klo 9.00.

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Ahonen, Rasmus Markku-Juhani
Ambrocio, Niel Jesfer
Heikkilä, Raakel Emilia
Laurila, Mico Veeti Oskari
Mohammadi, Alemeh
Niemikorpi, Topias Daniel
Päivärinta, Kasper Erland Oliver
Smilianets, Viktor

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Bremer, Marco Sebastian
Hautala, Risto Ilmari
Huhtala, Petteri Rasmus
Kokko, Tatu Eero Juhani
Matikainen, Mikael Veikka
Nylén, Luukas Oscar
Saarnio, Niko Jonatan
Sato, Emil Petteri
Saukko, Oliver Joonatan
Turunen, Juuso-Petteri Mikael
Vierimaa, Joona Benjamin
Viljanen, Leo Axel

Lisäksi 8, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Babaan, Recca Ryu
Korjonen, Topias Petteri
Olenius, Alex Mikael
Ovaska, Matias Terho
Pietarinen, Joe Antero
Saari, Elias Wiljami
Skogster, Jani Johannes

Lisäksi 7, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Mäntsälä Lukkarinpolku 2

Opintojen aloitus:
Orientaatiopäivät maanantai 28.6.2021 klo 9.00. Ilmoittaudu mukaan Orientaatiopäiville tästä
tai
maanantai 9.8.2021. Uudet opiskelijat kokoontuvat opiskelijaravintola Solinassa klo 8.30.

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Heimo, Rosa Kati Aurora
Heinonen, Niko Valdemar Mathias
Juopperi, Iina Erika
Jussila, Otto Heikki Juhani
Mannermaa, Tomas Olavi Julius

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Aaltonen, Juho Kustaa
Airas, Elias Joonatan
Hammert, Lukas Ivar
Havanko, Lucas Antto Oskari
Hopia, Veeti Eemil Antero
Huuhko, Oskari Micael
Jortikka, Tuukka Juhani
Kaakkunen, Milo Joonatan
Kettunen, Kaapo Kalevi
Kivistö, Ville Veikko Johannes
Kokkonen, Luka Oliver
Kuutamo, Lauri Sakari
Lehtelä, Jani Rasmus Aleksi
Luostarinen, Lassi Matias
Mörö, Arttu Olavi
Salminen, Eetu Ville Juhani
Soini, Kaapo Erik Verneri
Uimonen, Rasmus Heikki Mikael

Lisäksi 6, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Autoalan perustutkinto, pk

Aittaniemi, Christian Eeric Henrikki
Blomerus, Roger Leif Roberto
Huttunen, Jenna Maria Wilhelmiina
Karonen, Juho Valtteri
Kuisma, Tuomas Anton
Laiho, Linnéa Emilie
Peräkasari, Leevi Olavi
Piirainen, Miko Hermanni
Puttonen, Roope Niko Petteri
Puustinen, Arvi Elias
Reijonen, Kiia Emilia
Rezaei, Omid Reza
Sivonen, Vilma Juliaana
Tykkyläinen, Micael Aatos
Vatka, Arttu Antero
Virtanen, Nea Maria Sipriina

lisäksi 9, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Logistiikan perustutkinto, pk

Al-Abodi, Ali Ahmed Shhab
de Heij, Rosanna Janni Josefiina
Järvinen, Josua Sebastian
Koskinen, Ellen Isabella Jannica
Vuorsalo, Max Patrick Werneri

Lisäksi 3, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Rakennusalan perustutkinto, pk

Carlson, Axel Ossian
Hannula, Kim Tapani Richard
Huovinen, Tino Santeri
Ikonen, Sebastian Olli Petteri
Kokkoniemi, Joona Valtteri
Kuosmanen, Kasper Veeti Johannes
Liljamo, Lauri Hermanni
Malmström, Rebekka Aino Isabella
Näätänen, Oskari Johannes
Stenberg, Nico Matti Mikael

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Fingerroos, Jenna Elina
Hagrén, Neela Oona Emilia
Kallio, Ada Sofia Helena
Malmberg, Piitu Liina Amanda
Mittoeva, Angelina
Niemi-Korpi, Aaron Pauli Juhana
Röning, Nea Sarita Josefiina
Seppänen, Wilhelmiina
Taipale, Emma-Maria Susanne
Tupala, Wilma Inka Erika
Vähäkangas, Hanne Elisa

Lisäksi 3, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Mäntsälä Saaren kartano

Opintojen aloitus:
Orientaatiopäivät maanantai 28.6.2021 klo 9.00. Ilmoittaudu mukaan Orientaatiopäiville tästä
tai
maanantai 9.8.2021.Uudet opiskelijat kokoontuvat liikuntasalissa (asuntolarakennus Uusikartano, Leissantie 2, 04920 Saarentaus) klo 9.15

Asuntola: Mäntsälän Saaren kartanon toimipisteessä on 180 asuntolapaikkaa neljässä eri asuntolarakennuksessa. Koska asuntolapaikkoja on rajoitetusti, etusijalla ovat yhteishaun kautta valituksi tulleet ensimmäisen vuoden opiskelijat, pitkämatkalaiset ja hankalien kulkuyhteyksien päässä asuvat. Alaikäinen opiskelija asuu asuntolassa aina huoltajansa vastuulla. Asuntolassa asumisesta on erillinen järjestyssääntö. Lisätietoja asuntolasta löytyy valintakirjeen mukana tulevasta tiedotteesta.  Asuntolapaikkaa anotaan sähköisesti 25.6.2021 mennessä osoitteessa https://bit.ly/3uVAXR7  

Asuntolapaikkapäätöksistä ilmoitetaan hakijalle ja alaikäisen huoltajalle sähköpostitse viimeistään viikolla 28. Myöhemmin tulleet hakemukset käsitellään elokuun alussa.

Puutarha-alan perustutkinto, pk

Angelvuo, Sami Santeri
Eskelinen, Ida-Maria
Kruglova, Oksana
Peltola, Kielo Helmi Kanerva
Saarimaa, Jonna Pauliina

Lisäksi 4, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Maatalousalan perustutkinto, pk

Aaltola, Ida Orvokki
Ala-Vannesluoma, Veikka Ossian
Back, Tinja Ilona
Blomqvist, Nicce Johannes
Enberg, Ella Amanda
Fagerlund, Juuso Oskari
Fagerström, Miia Eveliina
Gammals, Jonas Torsten Johannes
Haataja, Samu Elias
Iiliäinen, Vilho Verneri
Kallio, Lotta Eeva Irene
Kivistö, Nelli Jasmin
Koivisto, Minni Liina-Inkeri
Korhonen, Eetu Valdemar
Kuisma, Anni-Alisa
Laaksonen, Lotta Maria
Laaksonen, Samuli Juho Antero
Laurila, Ninja Netta Maria
Lindfors, Sofia Christina Elisabet
Lindholm, Onni Santeri
Lundberg, Ronya Milaya Anastacia
Mertanen, Alina Anniina
Mäkinen, Enni Iiris Emilia
Mäkinen, Neea Inkeri
Mätinki, Janette Iida-Sofia
Nissinen, Saara Sofia
Nyman, Pinja Peppiina
Paavola, Antti Olavi
Partanen, Malla Karoliina
Pasanen, Ella Maria
Penttinen, Jenni Jasmin Johanna
Pyykkö, Isabella Maarit Josefiina
Raivio, Annika Eveliina
Rasiranta, Nea Christina
Rautio, Eevi Marja Johanna
Saastamoinen, Rianna Theresia
Savolainen, Sera Minja Sinella
Savolainen, Silja Erika Susanna
Syrjä, Eetu Juhani
Tamminen, Elsa Sofia
Tarula, Tuomas Onni Helmer
Tuominen, Maisa Meeri Aliisa
Tuominen, Mila Erika
Tähti, Sampo Severi
Vainio, Ronja Eveliina
Vuorema, Menni Matilda
Wallenius, Anni Marjaana
Weck, Aleksi Henri August

Lisäksi 27, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Maatalousalan perustutkinto, yo

Eriksson, Daniela Theresa Emilia
Koivisto, Anni Tuulia
Kontkanen, Jasmin Alexandra Sabina
Piirainen, Riitta Maria
Rantanen, Pihla Mea Marlene

Lisäksi 2, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Metsäalan perustutkinto, pk

Furu, Alexander Lucas Johannes
Heikkonen, Samu Tapani
Hopeakoski, Elias Paavonpoika
Hovila, Tapio Ilmari Armas
Juhola, Lauri Aleksi
Juntunen, Kristian Antero
Kyrö, Verneri Väinö Vihtori
Lindfors, Tommy Mikael
Lähteenmäki, Ville Mikael
Ruuska, Eetu Mika Matias
Siikaoja, Sara Susanna
Teittinen, Miika Markus
Törnroos, Axel Christian
Vainio, Veeti Hemmo Julius
Vuorenmaa, Tiitus Hermanni

Lisäksi 1, joka ei ole antanut nimenjulkaisulupaa

Rakennusalan perustutkinto, pk

Eerola, Hugo Micael Heikki
Hautamäki, Leevi Aleksander
Isokallio, Osmo Juhani Kustaa
Kaikko, Santeri Leevi Kristian
Kelloniemi, Tatu Kaleva
Keski-Levijoki, Ville-Veikko Julius
Majakallio, Kyösti Matias Akseli
Mattila, Miika Ilmari
Mikkonen, Santtu Mikael
Paaso-Rantala, Paulus Artturi
Räikkönen, Atte Elias
Saarinen, Antti Juho August
Salo, Roope Eemeli Julius
Siira, Jimi Aaron Johannes
Sokero, Iina Anneli
Välimaa, Jimi Veeti Valtteri
Ylhäinen, Aleksi Miikka Matias

Lisäksi 7, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Nurmijärvi Lopentie 20

Opintojen aloitus:
Orientaatiopäivät maanantai 28.6.2021 klo 9.00. Ilmoittaudu mukaan Orientaatiopäiville tästä
tai
torstai 9.8.2021. Uudet opiskelijat kokoontuvat liikuntasalissa klo 9.00. 

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Ahonen, Salla Aurora
Aunio, Tuukka Juhani
Helpiö, Peetu Juho Viktor
Kolehmainen, Edvin Amadeus
Kyllinen, Ada Mimosa
Kyllönen, Eetu Janne Johannes
Lahtinen, Leevi Sakari
Lönnrot, Ville-Veikka Matias
Pajalin, Mila Johanna
Petäjäjärvi, Miska Aleksis
Rantakari, Leevi-Johannes
Suomala, Leevi Tapio
Toikka, Joona Oskari
Toivonen, Elisa Doris

Lisäksi 5, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, pk

Anohina, Alina
Hartikainen, Thando Emma Amanda
Hentola, Nea Emilia Amanda
Härmälä, Salla Maria
Karhu, Nea Jenna Julia
Karjalainen, Viivi Aino Maria
Korkiakoski, Helka Elisa
Kyntäjä, Senni Maria
Leidenius, Saga Lilja Malena
Magnusson, Max Mikael
Melender, Elli Susanna
Nissinen, Fanni Sylvia
Salmi, Daniel Petro Matias

Lisäksi 6, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Collin, Emma Ada Daniela
Engblom, Eino Oskari
Lappalainen, Sinna Kristina
Lindgren, Maritza Carmen Vivian
Ollikainen, Sanni Juliette
Wikberg, Dominic Vincent

Lisäksi 1 joka ei ole antanut nimenjulkaisulupaa

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Eskelinen, Anselmi
Galkin, German
Kalliokoski, Iisak Anselm
Klasila, Aapo Samuel
Klasila, Eerik Daniel
Kuronen, Kalle-Akseli
Mäkelä, Eemu Arvo Viljam
Parviainen, Elias Julius
Rolser, Joanna Olivia
Röytiö, Eetu Lauri Juhani
Tiainen, Joona Juhani

Lisäksi 11, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Autoalan perustutkinto, pk

Halme, Jaakko Sakarias
Hamoshi, Mohammed Nidhal
Jämsä, Jesse Henrik Viljami
Koskinen, Daniela Aleksandra
Koskinen, Vili Antero
Lindholm, Kim Veeti Mikael
Soisalo, Tami Verneri
Sparf, Justus Antero Mikael
Viitakangas, Onni Topias
Wahlroos, Titus Aaron

Lisäksi 14, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Finerus, Tinja Helmi Kaarina
Humalajoki, Eeli Santeri
Malmbäck, Luka Benjamin
Myyryläinen, Marcus Johan
Oksanen, Valtteri Anton Aapeli
Pirkkala, Totti Martti Mikael
Pulkkinen, Max Anders
Shanmuga Sundaram, Visvajit
Singh, Abhinoor
Sivula, Tomi Marko Johannes

Lisäksi 10, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Rakennusalan perustutkinto, pk

Aherva, Rasmus Christian
Grönthal, Tomi Oskar
Jokinen, Jonny Noa Jonatan
Jämsen, Veeti Oskari
Kiviniemi, Arttu Tapani
Mizowa, Lusinga
Nuutinen, Elias Nikolai
Ollilainen, Roope Juho Antero
Saarnio, Okko Tapani
Saukkonen, Roni Julius

Lisäksi 2, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Koppila, Oona Milla Anniina
Korpelainen, Matias Oskari
Laitinen, Jonna Marjatta
Leinonen, Satu Emilia
Ristolainen, Kalla Loviisa
Saltio, Enni Olivia
Tani, Iris Säde Sofia
Virkonmaa, Jesse Eemeli
Örn, Alina Eveliina

Lisäksi 5, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Tuusula Pekka Halosen akatemia

Opintojen aloitus:
Orientaatiopäivät maanantai 28.6.2021 klo 9.00. Ilmoittaudu mukaan Orientaatiopäiville tästä
tai
maanantai 9.8.2021. Uudet opiskelijat kokoontuvat A-rakennuksen juhlasalissa (A101) klo 10.00. 

Kuvallisen ilmaisun osaamisala, pk (Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto)

Hakala, Hanna Riitta Tuulia
Harju, Eetu Matti Ilmari
Kiiliäinen, Anna Helena
Kinnunen, Joel Artturi
Leppäaho, Jasmin Matilda
Löfman, Mia Angelica
Mujunen, Iiris Anniina
Mäntymaa, Tytti Marianne
Nevalainen, Alina Aurora Juhantytär
Rissanen, Nea Pauliina
Ritschkoff, Mikael Alexander
Smulovitz, Elena Sarah
Trebs, Ella Amanda
Tuominen, Wilma Maria
Vuori, Roni Ilmari
Vuori, Sandra Maria Elina

Lisäksi 4, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Kuvallisen ilmaisun osaamisala, yo (Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto)

Ahola, Pauliina Aino Anneli
Hermansson, Nea Anette
Juvonen, Jonna Kaisa Karoliina
Lehto, Saima Aina Minerva
Mack, Oscar Tuomas
Majaniemi, Lauri Tuomas Valtteri
Närhi, Annika Katariina
Paavilainen, Milla Anneli
Reimaluoto, Otso Aleksanteri
Sihvonen, Laura Marjaana
Tiainen, Susanna Eveliina
Torniainen, Siiri Mirjami
Vesanen, Leenu Hannele
Ylikotila, Elina Ilta

Lisäksi 1, joka ei ole antanut nimenjulkaisulupaa

Tuusula Kirkkotie

Opintojen aloitus:
Orientaatiopäivät maanantai 28.6.2021 klo 9.00. Ilmoittaudu mukaan Orientaatiopäiville tästä
tai
maanantai 9.8.2021. Uudet opiskelijat kokoontuvat liikuntasalissa klo 9.00

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, pk

Alanen, Laura Susanna
Jolkkonen, Jenna Riitta Karoliina
Korhonen, Kiia Katariina Emilia
Kortsagin, Arseni
Källi, Eevi Auli Kaarina
Muhammad Musa, Asaad
Määttä, Riikka Milla Eveliina
Piispanen, Jani Julius Sylvester
Ropo, Minttu Erica
Söderström, Vilma Julia
Taalamo, Siiri Suvi Tuulikki
Timonen, Uljana
Öystilä, Eeva Silvia

Lisäksi 11, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk

Airas, Eveliina Auroora
Bihotska, Mariya Anhelina
Davidoff, Tinja Ronja
Haapanen, Jasmin Mirella
Haimakka, Melissa Alexandra
Harju, Nia Henrika
Heikkilä, Riina Elina
Heinänen, Elina Julia
Huuki, Henni Sisko Karoliina
Illi, Taija Sofia
Innanen, Ilona Silja
Junnila, Emma Helena
Kekkonen, Jasmin Maria
Kiiski, Ella Johanna
Kiiskinen, Janna Maria
Lalla, Alva Emili
Liimatainen, Wenla-Aune Jemima
Lintunen, Jasmin Elena
Masungnoen, Hemmavan
Palander, Jenni Marjatta
Pääkkönen, Ellen Anastasija
Ruotsalainen, Inka Miranda
Sainio, Säde Jasmin
Salonen, Sinna Maila Vilhelmiina
Savolainen, Nea Jenna Emilia
Sela, Henna Maria
Seppänen, Aava Anniina
Tamminen, Noora Elena
Tanskanen, Henna Marianna
Turpeinen, Mona Olivia
Virtanen, Aada Olivia
Väisänen, Venny Aira Inkeri
Wacklin, Sofia Leonarda
Wali Mahmud, Zaniar
Yltävä, Marissa Erica

Lisäksi 5, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Alhaj, Laila
Balvik, Melina Wilma Sofia
Eloranta, Neea Amanda
Erholtz, Niko Aleksi
Hallikainen, Matilda Amélie
Hokkala, Saana Emilia
Huovinen, Emma Anna Alina
Jordan, Jacper Mio Mischa
Jürjental, Johanna
Kahveci, Elanûr
Karesto, Mila Matilda
Karjama, Agnessa
Ketvel, Hilda Karoliina
King, Ella Julia
Kiviranta, Heidi Erika
Kuikka, Henna Raila Tuulikki
Kuismin, Sara Eerika
Kuusisaari, Pinja Linnea
Leinonen, Alex Wille Erik
Liuksiala, Noora Linnea
Lukina, Elizaveta
Mussalo, Sara Ellen Elisabet
Mäkinen, Jansu Josefiina
Niittyaho, Suvi Alisa
Nurmimäki, Iida-Lotta
Ojala, Anniina Mikaela
Rintala, Miina Eveliina
Salmi, Nelli Orvokki
Suhola, Nelli Alma Tellervo
Tuomi, Emma Kaarina
Turunen, Riia Maria
Törmänen, Inga Loviisa
Urtamo, Nicha
Vattulainen, Nita Olivia
Veho, Oona Sofia Mikaela

Lisäksi 10, jotka eivät ole antaneet nimenjulkaisulupaa