Keudan toiminta poikkeustilanteen aikana. Lue tästä >

Poikkeustilannetiedote!

Psykologin palvelut toimipisteittäin 

Psykologi tarjoaa opiskelijoille keskusteluapua erilaisissa psyykkiseen hyvinvointiin ja jaksamiseen liittyvissä kysymyksissä. Keskustelut ovat vapaaehtoisia ja luottamuksellisia. Opiskelija voi hakeutua psykologin asiakkaaksi esimerkiksi mielialan laskun, ahdistuneisuuden/stressin, sosiaalisen tilanteiden jännittämisen tai univaikeuksien vuoksi. Tavoitteena on, että opiskelijoilla on matala kynnys tulla psykologin asiakkaaksi, niin että ongelmia voidaan käsitellä silloin kun ne ovat vielä kohtuullisia suuruudeltaan.

PSYKOLOGI
TOIMIPISTE JA PALVELUN SAATAVUUS
YHTEYSTIEDOT
Poikkeustilanne tiedot

 

 

 

 
 

SIPOO

   

Rauni Pääkkönen                                 

Sipoon Enter
huone Aarreaitta
- tiistai ja parittomien viikkojen perjantai
Nikkilänsydän
- maanantai, keskiviikko, torstai ja parillisten viikkojen perjantai

050 326 5132
rauni.paakkonen@sipoo.fi 

 
 


JÄRVENPÄÄ

   

Minna Silander

 

 

Wärtsilänkatu 7
- maanantai, tiistai ja perjantai

Sibeliuksenväylä 55 B
- keskiviikko ja torstai

040 315 3124
minna.silander@jarvenpaa.fi

 

 

 
 


NURMIJÄRVI

 

 

Aino Saarelainen 

 Lopentie 20
- maanantai ja tiistai

040 317 2638
aino.saarelainen@nurmijarvi.fi 
aino.saarelainen@keuda.fi

 
 


TUUSULA

   

Anna Takkunen 

 

 

Kirkkotie 31
- maanantai, keskiviikko ja torstai.

040 314 4691
anna.takkunen@tuusula.fi
a
nna.takkunen@keuda.fi 

 

 

johtava psykologi Marcia Leirostiin,
puh 0403144153 marcia.leirost@tuusula.fi

 

Pekka Halosen akatemia
- maanantai  ja keskiviikko

040 314 4672
xxx@tuusula.fi
xxx@keuda.fi

 

 

 

   
 


KERAVA

   

Ilkka Heikkinen

 

Keskikatu 3
- keskiviikko (klo 12-16), torstai ja Perjantai

Sarviniitynkatu 9
- maanantai, tiistai ja keskiviikko (klo 8-12)

040 318 2051
ilkka.p.heikkinen@kerava.fi
ilkka.heikkinen@keuda.fi

 

 

 

Kaikki muut alat paitsi alla mainitut.

Roosa Hämäläinen

Sarviniitynkatu 9
-torstai

040 318 2432
roosa.hamalainen@kerava.fi
roosa.hamalainen@keuda.fi

 aikuisten perusopetus, valma, prosessi, labra ja kiinteistöpalvelut

 


MÄNTSÄLÄ

   

Maaria Luostarinen

Lukkarinpolku
- maanantai ja keskiviikko

Saaren kartano
- tiistai, torstai ja perjantai

040 314 5531

maaria.luostarinen@keuda.fi
maaria.luostarinen@mantsala.fi

 

 
 


HELSINKI

   

Nora Moberg

Pasila, Uutiskatu 2
- maanantai

040 3360 344
nora.moberg@hel.fi
nora.moberg@keuda.fi

 

 
Työelämäpalvelut

040 174 5627
tyoelamapalvelut@keuda.fi