Psykologin palvelut toimipisteittäin 

Psykologi tarjoaa opiskelijoille keskusteluapua erilaisissa psyykkiseen hyvinvointiin ja jaksamiseen liittyvissä kysymyksissä. Keskustelut ovat vapaaehtoisia ja luottamuksellisia. Opiskelija voi hakeutua psykologin asiakkaaksi esimerkiksi mielialan laskun, ahdistuneisuuden/stressin, sosiaalisen tilanteiden jännittämisen tai univaikeuksien vuoksi. Tavoitteena on, että opiskelijoilla on matala kynnys tulla psykologin asiakkaaksi, niin että ongelmia voidaan käsitellä silloin kun ne ovat vielä kohtuullisia suuruudeltaan.

PSYKOLOGI
TOIMIPISTE JA PALVELUN SAATAVUUS
YHTEYSTIEDOT

 

 

 

 

SIPOO

 

Rauni Pääkkönen                                 

Sipoon Enter
huone Aarreaitta
- tiistai ja parittomien viikkojen perjantai

050 326 5132
rauni.paakkonen@sipoo.fi 

 


JÄRVENPÄÄ

 

Eeva-Liisa Väisänen

Wärtsilänkatu 7
- tiistai, keskiviikko ja perjantai



Sibeliuksenväylä 55 B
- maanantai ja torstai

040 315 3124
eeva-liisa.vaisanen@jarvenpaa.fi 

 

 

 


NURMIJÄRVI

 

Meri Suvanto

 Lopentie 20
- maanantai ja tiistai

meri.suvanto@nurmijarvi.fi  

 

 


TUUSULA

 

Madeline-Elena Juva                

Kirkkotie 31
- maanantai, tiistai, torstai ja perjantai

040 314 4691
madeline-elena.juva@tuusula.fi 

 

Niina Luhtala

Pekka Halosen akatemia
- maanantai  ja keskiviikko

040 314 4672
niina.luhtala@tuusula.fi

 

 

 
 


KERAVA

 

Ilkka Heikkinen

 

Keskikatu 3
- maanantai, tiistai aamupäivä ja keskiviikko

Sarviniitynkatu 9
- tiistai-iltapäivä, torstai ja perjantai

040 318 2051
ilkka.p.heikkinen@kerava.fi

 

 


MÄNTSÄLÄ

 

Joni Puikkonen

Lukkarinpolku
- maanantai

Saaren kartano
- keskiviikko

040 314 6733
joni.puikkonen@mantsala.fi

 

 


HELSINKI

 

Nora Moberg

Pasila, Uutiskatu 2
- maanantai

040 3360 344
nora.moberg@hel.fi

 

Vaihde

09 273 81
info@keuda.fi