Kuraattoripalvelut

Voit kääntyä kuraattorin puoleen jos sinulla on tarve keskustella luottamuksellisesti mieltä painavista asioista. Ota toimipisteesi kuraattoriin yhteyttä jos opinnot tuntuvat ylivoimaisilta, arjessa selviytyminen huolettaa, pari-, perhe- tai kaverisuhteet eivät toimi, taloudellinen tilanne mietityttää, haluat muuttaa omillesi tai tarvitset apua erilaisten viranomaislomakkeiden täyttämisessä. 

Myös opettajat tai vanhemmat voivat ehdottaa sinulle keskustelua kuraattorin kanssa. Tilanteen ja tarpeen mukaan kuraattori tekee yhteistyötä huoltajien, toimipisteen muiden toimijoiden sekä ulkopuolisten asiantuntijoiden kanssa.

 Kuraattorien yhteystiedot toimipisteittäin 2018-2019

KURAATTORI

TOIMIPISTE JA PALVELUN SAATAVUUS

YHTEYSTIEDOT

     

                         

JÄRVENPÄÄ                                

 

Teppo Kotilainen

Wärtsilänkatu 7
- joka arkipäivä

040 315 3404
teppo.kotilainen@jarvenpaa.fi
teppo.kotilainen@keuda.fi 

Anne Elojärvi 

Sibeliuksenväylä 55
- joka arkipäivä

 

040 315 2518
anne.elojarvi@jarvenpaa.fi
anne.elojarvi@keuda.fi 

     
 

NURMIJÄRVI

 

Miia Suomalainen

Lopentie 20
- joka arkipäivä

 

050 415 0852
miia.suomalainen@keuda.fi 

 

 MÄNTSÄLÄ

 

Susanna Porkka 

Saaren kartano
- maanantai, torstai ja perjantai

040 314 5667
susanna.porkka@mantsala.fi
susanna.porkka@keuda.fi 

Anja Mäenrinta 

Lukkarinpolku 2
- keskiviikko ja torstai

 

0403 145 992
anja.maenrinta@keuda.fi

anja.maenrinta@mantsala.fi

     

 

KERAVA 

 

Merianna Niemi

Keskikatu 3
- joka arkipäivä

040 318 4364
merianna.niemi@kerava.fi
merianna.niemi@keuda.fi 

Roope Ahonen

Sarviniitynkatu 9
- joka arkipäivä

040 318 4365
roope.ahonen@keuda.fi

roope.ahonen@kerava.fi

 


SIPOO

 
Hanna Kankaanpää

Sipoo Enter
- tiistai

050 380 2519
hanna.kankaanpaa@sipoo.fi
hanna.kankaanpaa@keuda.fi

 


TUUSULA

 
Emma Rantanen

Pekka Halosen akatemia
- torstai

040 314 4664  
emma.rantanen@tuusula.fi
emma.rantanen@keuda.fi

Laura Sissonen

Kirkkotie 31
Kirkkotien lähihoitajaopiskelijat
- maanantai, tiistai ja torstai 

040 314 4459
laura.sissonen@tuusula.fi
laura.sissonen@keuda.fi 

Emma Rantanen

Kirkkotie 31
Kirkkotien muut alat
- keskiviikko

040 314 4664
emma.rantanen@tuusula.fi
emma.rantanen@keuda.fi 

 

HELSINKI

 

Annika Riska

Uutiskatu 2
- tiistai

040 640 3175
annika.riska@hel.fi
annika.riska@keuda.fi 

 

 

 

 

 

 

 

Työelämäpalvelut

040 174 5627
tyoelamapalvelut@keuda.fi