Kuraattoripalvelut

Voit kääntyä kuraattorin puoleen jos sinulla on tarve keskustella luottamuksellisesti mieltä painavista asioista. Ota toimipisteesi kuraattoriin yhteyttä jos opinnot tuntuvat ylivoimaisilta, arjessa selviytyminen huolettaa, pari-, perhe- tai kaverisuhteet eivät toimi, taloudellinen tilanne mietityttää, haluat muuttaa omillesi tai tarvitset apua erilaisten viranomaislomakkeiden täyttämisessä. 

Myös opettajat tai vanhemmat voivat ehdottaa sinulle keskustelua kuraattorin kanssa. Tilanteen ja tarpeen mukaan kuraattori tekee yhteistyötä huoltajien, toimipisteen muiden toimijoiden sekä ulkopuolisten asiantuntijoiden kanssa.

 Kuraattorien yhteystiedot toimipisteittäin 2018-2019

Kuraattorit

Toimipisteet

Yhteystiedot

Ari Alakastari

Teppo Kotilalinen 1.8.2019 alkaen

JÄRVENPÄÄ, Wärtsilänkatu

- maanantai-perjantai

050 548 0407 ari.alakastari@keuda.fi

teppo.kotilainen@jarvenpaa.fi

Anne Elojärvi 1.8.2019 alkaen

JÄRVENPÄÄ, Sibeliuksenväylä

- maanantai-perjantai

050 367 6563

anne.elojarvi@jarvenpaa.fi

Anne Kivi 

Nurmijärvi, Lopentie

 - maanantai-keskiviikko

050 415 0852

anne.kivi@keuda.fi

 

Oona Linnavuori(30.6.2019 saakka)

Susanna Porkka (1.8.2019 alkaen)

 

MÄNTSÄLÄ

Saaren kartano

- maanantai ja joka toinen perjantai

 

040 314 6732

oona.linnavuori@mantsala.fi / oona.linnavuori@keuda.fi 

 Oona Linnavuori(30.6.2019 saakka)

Anja Mäenrinta (1.8.2019 alkaen)

MÄNTSÄLÄ

Lukkarinpolku

- tiistai ja torstai

 

 

Merianna Niemi (1.8.2019 alkaen)

Kerava, Keskikatu

- maanantai-perjantai

 

merianna.niemi@kerava.fi

 

Anne Kivi

Roope Ahonen

KERAVA, Sarviniitynkatu 

torstai-perjantai

1.8.2019 alkaen

 

050 415 0852 anne.kivi@keuda.fi

Hanna Kankaanpää

Sipoo Enter

- tiistai

 

050 380 2519

hanna.kankaanpaa@sipoo.fi / hanna.kankaanpaa@keuda.fi

Emma Rantanen

TUUSULA, Pekka Halosen akatemia

torstaina

040 314 4666

emma.rantanen@tuusula.fi 

emma.rantanen@keuda.fi

Emma Rantanen
Kirkkotien muut alat



Sannamari Siiskonen
Kirkkotien lähihoitajaopiskelijat

TUUSULA, Kirkkotie

keskiviikkona

TUUSULA, Kirkkotie

tiistaina, torstaina, perjantaina

040 314 4664
emma.rantanen@tuusula.fi

emma.rantanen@keuda.fi

040 314 4459
sannamari.siiskonen@tuusula.fi

sannamari.siiskonen@keuda.fi

Annika Riska

 

HELSINKI, Uutiskatu 2

tiistai

annika.riska@hel.fi

annika.riska@keuda.fi

040 640 3175

 

 

 

 

 

 

 

Vaihde

09 273 81
info@keuda.fi