Keudaattori

Keudaattori on tukipaja, jonne voi mennä tekemään puuttuvia suorituksia tai saamaan tukea opintojen suorittamiseen. Keudaattori tarjoaa monenlaisia tukimahdollisuuksia ja voit mennä mihin tahansa Keudaattoriin suorittamaan opintojasi riippumatta toimisteestä, missä opiskelet. Ole rohkeasti yhteydessä Keudan Keudaattoritoiminnan yhdyshenkilöihin, joiden yhteystiedot löytyvät alta.

 

YHDYSHENKILÖ

TOIMIPISTE, PALVELUN SAATAVUUS JA TOIMIJAT

YHTEYSTIEDOT

                                                              


JÄRVENPÄÄ

 

ERVA Tiina Kalliola

 

Ammattiohjaaja
Ippe Petäjäsalo 

Wärtsilänkatu 7
Luokka: Keudaattori- joka arkipäivä klo 9.00 - 15.30

050 415 0861
tiina.kalliola@keuda.fi

050 415 0953
ippe.petajasalo@keuda.fi

ERVA Tuula Pitkänen

Keudaattori, Sibeliuksenväylä 55

Luokka: Paatela 212     - tiistai klo 12-16 ja torstai klo 12-16

Keudaattori Paatelan luokka 212         tiistai klo 8.30 - 16 ja torstai klo 12 - 16

-matemaattis-luonnontieteellisten aineiden Keudaattori to klo 12-15 Paatelan luokka 317

-Opva ma, to ja pe klo 8.30 - 15,  useita opettajia

050 415 0671
tuula.pitkanen@keuda.fi 

040 1744540
maritta.verajankorva@keuda.fi

 

                                                                


MÄNTSÄLÄ

 

ERVA Päivi Pettinen

Saaren kartano

0500 913 595
paivi.pettinen@keuda.fi 

ERVAT

Sampo Vesterinen

Sari Aro (lisätietoa keudaattorista)

 

Lukkarinpolku 2

Äidinkieli/S2-Keudaattori, joka toinen keskiviikko luokassa 1068 opettaja Kimmo Laakso klo 11.15-14.30; 8.1., 22.1., 5.2 ja 4.3.2020

Vieraiden kielten Keudaattori, joka toinen keskiviikko luokassa 1068 opettaja Kirilla Huttu-Dabbs  klo 11.15-14.30; 15.1., 29.1., 12.2., 26.2. ja 11.3.2020.

Yleiskeudaattori tiistaisin Neuvotteluhuoneessa opettaja Sari Aro klo 12.30-16

Matemaattisten aineiden Keudaattori perjantaisin luokassa 1132 opettaja Kari Vaskonen alkaen 14.2.2020 klo 8.30-11.15

040 174 4582        sampo.vesterinen@keuda.fi

040 174 5446                       sari.aro@keuda.fi

040 174 4544                                    kirilla.huttu-dabbs@keuda.fi

kimmo.laakso@keuda.fi

040 174 4543              kari.vaskonen@keuda.fi

 

 

                                                                   


KERAVA

 

ERVA Kaisa Tolvanen

 

 

Sarviniitynkatu 9
Luokka: 205
Opettaja Noora Paakki

- ma klo 8.30-15 (Mikan MaLu-Keudaattori klo 12-15)
- ti klo 8.30-15 (Ollin kielten Keudaattori klo 12-15)
- ke klo 8.30-15
- to klo 8.30-15
- pe suljettu

050 415 0742 kaisa.tolvanen@keuda.fi

040 174 4588
noora.paakki@keuda.fi 

040 174 4539
olli.kansala@keuda.fi

040 174 4579
mika.kosonen@keuda.fi

ERVA Maarit Hälinen

Keskikatu 3 A
Luokka: 225
- joka arkipäivä klo 8.15 - 16.00

Ammattiohjaaja Susanna Lappeteläinen  puh. 040 174 5357

Ammattiohjaaja Antti Ylänen                  puh. 040 174 4502

050 309 1854
maarit.halinen@keuda.fi 

                                                                  


NURMIJÄRVI

 

ERVA Senja Laakso

Lopentie 20
- keskiviikko (matemaattiset aineet) klo 8-14
- torstai (äidinkieli) klo 12.15-15.30 luokassa A030 

050 434 4127
senja.laakso@keuda.fi

050 461 6589
irmeli.makela@keuda.fi

 


TUUSULA

 

ERVAT

Elina Savukoski

Christina Holmlund

Pekka Halosen akatemia
Luokka: B-talon parvi (B202)
- keskiviikko klo 10-14 (Christina)
- torstai klo 10-14 (Elina)

050 415 0799
elina.savukoski@keuda.fi

050 415 0945
christina.holmlund@keuda.fi

erityisopettaja.pha@keuda.fi

ERVA Marikka Inkala

Kirkkotie 31
Luokka: Mediateekin yläaula
- tiistai klo 10-16 ja matikkapaja klo 14.15-16
- keskiviikko klo 10-14 ja S2-paja klo 14.15-16
Luokka: 112
- torstai lääkelaskupaja klo 12.30-16 

050 4150 860
marikka.inkala@keuda.fi

 

 

  SIPOO

 

 

ERVA Saila Tikanoja

 

Sipoon Enter

050 439 7367
saila.tikanoja@keuda.fi

 


PASILA,  HELSINKI

 

ERVA

Christina Holmlund

 

Uutiskatu 2

050 4150945
christina.holmlund@keuda.fi