Keudan toiminta poikkeustilanteen aikana. Lue tästä >

Keudaattori

Keudaattori on nimi Keudan opiskelijalle tarjoamalle kokonaisvaltaiselle tuelle. Keudaattorissa voit tehdä puuttuvia suorituksia tai saada tukea opintojesi suorittamiseen yksilöllisesti. Työpaikalla annettava ohjaus on osa Keudaattoritoimintaa. Keudaattorissa voit opiskella myös opiskeluvalmiuksia tukevia opintoja (OPVA). Tukea opintoihisi tarjoavat erityisopettaja, ammattiohjaaja ja aineenopettajat. Keudan opiskelijana voit mennä minkä tahansa toimipisteen tukipajaan suorittamaan opintojasi. Ole rohkeasti yhteydessä Keudaattoritoiminnan yhdyshenkilöihin, joiden yhteystiedot löydät alla olevasta luettelosta. 

 

YHDYSHENKILÖ

TOIMIPISTE, PALVELUN SAATAVUUS JA TOIMIJAT

YHTEYSTIEDOT

TOIMINTA SYKSYLLÄ 2020

                                                              


JÄRVENPÄÄ

   

 

ERVA Juho Niskanen

ERVA Miia Niskakoski

 

 

 Wärtsilänkatu 7

Luokka: Keudaattori- joka arkipäivä klo 9.00 - 15.30

 

Juho Niskanen(juho.niskanen@keuda.fi).

 Miia Niskakoski (miia.niskakoski@keuda.fi).

 

 

ERVA Tuula Pitkänen

AMMATTIOHJAAJA Kati Jokinen

AMMATTIOHJAAJA Katriina Lehmus

Keudaattori, Sibeliuksenväylä 55

Luokka: Paatela 212     - tiistai klo 12-16 ja torstai klo 12-16

Sibeliuksenväylä 55

Keudaattori Paatelan luokka 212         tiistai klo 8.30 - 16 ja torstai klo 12 - 16

-matemaattis-luonnontieteellisten aineiden Keudaattori to klo 12-15 Paatelan luokka 317

-Opva ma, to ja pe klo 8.30 - 15,  useita opettajia

050 415 0671
tuula.pitkanen@keuda.fi 

040 1744540
maritta.verajankorva@keuda.fi

Jokinen Kati, ammattiohjaaja

050 415 0672

kati.jokinen@keuda.fi

Lehmus Katriina,ammattiohjaaja

katriina.lehmus@keuda.fi

 Keudaattori toimii toistaiseksi etänä. Ota yhteyttä tekstiviestillä, sähköpostilla tai WhatAppin kautta Tuulaan 050 415 0671 (erityistä tukea tarvitsevat), Marittaan 040 174 4540 (fyke, tvt ja ma), Ninaan 050 350 7562 (en ja ru) tai Heliin 050 415 0688 (ai ja S2). 

 

 

 

 

                                                                


MÄNTSÄLÄ

   

ERVA Päivi Pettinen

AMMATTIOHJAAJA

Teija Ollila

Saaren kartano, Paroninkuja

0500 913 595

paivi.pettinen@keuda.fi 

050 5723 402

teija.ollila@keuda.fi

 

Erityisopettajan ja ammattiohjaajan tavoitat myös tekstiviestillä tai sähköpostilla paivi.pettinen@keuda.fi/teija.ollila@keuda.fi

Etätuki (WhatsApp, tekstiviesti, sähköposti)

Tarvittaessa Teams-tuki
YTO-opinnot
- äidinkieli ja viestintä:
Kimmo Laakso
kimmo.laakso@keuda.fi
050 415 0843

- vieraat kielet:
Ilona Tarkki
ilona.tarkki@keuda.fi
040 174 5365

- matemaattiset aineet:
Kari Kattilakoski
kari.kattilakoski@keuda.fi
040 174 5364

ERVA -  erityiseen tukeen liittyvät järjestelyt ja toiminnan koordinointi:
Päivi Pettinen
paivi.pettinen@keuda.fi
0500 913 595

Muihin opintoihin liittyvissä ongelmissa ole yhteydessä vastuuohjaajaasi.

 

ERVA

Sari Aro

Ammattiohjaaja

Sari Lawrence

 

Lukkarinpolku 2

Yleiskeudaattori tiistaisin klo 12.30-16, opettaja Sari Aro

Matemaattisten aineiden Keudaattori keskiviikkoisin klo 8.30-11.15, opettaja Kari Vaskonen

Äidinkieli/S2-Keudaattori, joka toinen keskiviikko (8.4., 22..4., 6.5) klo 11.45-14.30, opettaja Kimmo Laakso

Vieraiden kielten Keudaattori, joka toinen keskiviikko (15.4., 29.4., 13.5.) klo 11.45-14.30, opettaja Kirilla Huttu-Dabbs

040 174 5446                       sari.aro@keuda.fi

sari.lawrence@keuda.fi

040 174 4544                         kirilla.huttu-dabbs@keuda.fi

050 415 0843 kimmo.laakso@keuda.fi

040 174 4543              kari.vaskonen@keuda.fi

 

 

Erityisopettajan tavoitat myös tekstiviestillä, whatsappilla tai sähköpostilla sari.aro@keuda.fi.

Etätuki (WhatsApp, tekstiviesti, sähköpost, Teamsi)

Keudaattori toimii etäohjauksena viereisen sivun aikataulun mukaisesti. Keudaattoriin ilmoittaudutaan keudaattorin opettajalle viimeistään edellisenä päivänä klo 12 mennessä. Olethan yhteydessä keudaattorin opettajaan silloin kun tarvitset tukea ja ohjausta opintoihin.

 

 

                                                                   


KERAVA

   

ERVA Noora Paakki

AMMATTIOHJAAJA
Katja Hyry- Heikkilä

AMMATTIOHJAAJA Liisa Leino

 

 

Sarviniitynkatu 9
Luokka: 205

Erityisopettaja Noora Paakki


Ammattiohjaaja Katja Hyry-Heikkilä

Sarviniitynkadun Keudaattori-tukipaja on auki ma-pe klo 8.30-15.

Kielten tuki ma klo 12.30-15 (Olli Känsälä, olli.kansala@keuda.fi/ p. 040 174 4539)
MaLu-tuki ti klo 12.30-15 (Mika Kosonen, mika.kosonen@keuda.fi/ p. 040 174 4579)
Äidinkielen tuki viikoilla 34-38 ke klo 14-15 ja viikosta 39 lähtien ke klo 12-14 (Nella Skogberg, nella.skogberg@keuda.fi/ p. 050 415 0833)




040 174 4588 
noora.paakki@keuda.fi 

050 401 6382
katja.hyry-heikkila@keuda.fi

040 174 4539
olli.kansala@keuda.fi

040 174 4579
mika.kosonen@keuda.fi

050 415 0833
nella.skogberg@keuda.fi

050 441 6678
liisa.leino@keuda.fi

 

 

 

ERVA Maarit Hälinen

AMMATTIOHJAAJA Antti Ylänen

AMMATTIOHJAAJA Vilma Turunen

Keskikatu 3 A
Luokka: 225
- joka arkipäivä klo 8.15 - 16.00

 

050 309 1854
maarit.halinen@keuda.fi 

040 174 4502 antti.ylanen@keuda.fi

vilma.turunen@keuda.fi

 Erityisopettaja tavoitettavissa ma-pe klo 8-16 sähköpostitse, puhelimitse ja whatsapp-viestein

Ammattiohjaaja Antti Ylänen tavoitettavissa ma-pe klo 8-16 sähköpostitse ja puhelimitse

                                                                  


NURMIJÄRVI

   

ERVA Irmeli Mäkelä

ERVA Senja Laakso

AMMATTIOHJAAJA Konsta Haapala

Lopentie 20
- keskiviikko (matemaattiset aineet) klo 8-14
- torstai (äidinkieli) klo 12.15-15.30 luokassa A030 

050 461 6589

irmeli.makela@keuda.fi

0504344127

 senja.laakso@keuda.fi

konsta.haapala@keuda.fi

0504711611

Tavoitat yto- opettajia ensisijaisesti viestillä tai Whatsapilla :

-Anna Mattila 050 415 0788 Äidinkieli

-Petra Cornér-Kaseva

-Eini Kuusalo 050 415 0793 MaLu aineet

-Markus Pettinen 050 415 0965

-Heli Lehtilä 040 174 4592

irmeli.makela@keuda.fi/ p. 050 461 6589 (tekstarit, Whatsapp ja puhelut, teams)

Tarvitessasi tukea ammatillisten aineiden opintoihin, ota yhteyttä omaan vastuuohjaajaasi.

 


TUUSULA

   

ERVAT

Elina Savukoski

Christina Holmlund

Pekka Halosen akatemia, Kansanopistontie
Luokka: B-talon parvi (B202)
- keskiviikko klo 10-14 (Christina)
- torstai klo 10-14 (Elina)

050 415 0799
elina.savukoski@keuda.fi

050 415 0945
christina.holmlund@keuda.fi

erityisopettaja.pha@keuda.fi

 

Erityisopettajat tavoitat myös tekstiviestillä, whatsappilla tai sähköpostilla.

 

ERVA Marikka Inkala

AMMATTIOHJAAJA Nina Lindholm

AMMATTIOHJAAJA Saara Hirvi

 

Kirkkotie 31
Luokka: Mediateekin yläaula
- tiistai klo 10-16 ja matikkapaja klo 14.15-16
- keskiviikko klo 10-14 ja S2-paja klo 14.15-16
Luokka: 112
- torstai lääkelaskupaja klo 12.30-16 

050 415 0860
marikka.inkala@keuda.fi

 040 174 5641 nina.lindholm@keuda.fi

050 359 6442 saara.hirvi@keuda.fi

 

 Ota yhteyttä tekstiviestillä, sähköpostilla tai WhatsAppin kautta 

 

 

   
 

 

 
     

 

   

 

 

  SIPOO

 

 

 

ERVA Saila Tikanoja

 

Sipoon Enter

050 439 7367
saila.tikanoja@keuda.fi

 

Keudaattori tuki /Saila Tikanoja 050 439 7367 saila.tikanoja@keuda.fi

Ma 9.30 – 14.00

Ti  9.30 – 14.00

Ke 9.00 – 12.00

MaLu tuki /Mika Kosonen mika.kosonen@keuda.fi

Ke 11.15 – 14.00

To 11.15 – 14.00

Etätuki toimii perinteisten välineiden kuten tekstiviestien, sähköpostien ja whatsapp  -palveluiden avulla. Sen lisäksi on Keudaattori -tukipaja Teamsissa.

 

 


PASILA,  HELSINKI

   

ERVA

Christina Holmlund

 

Uutiskatu 2

050 415 0945
christina.holmlund@keuda.fi  

 

Erityisopettajan tavoitat tekstiviestillä, whatsappilla tai sähköpostilla.

 

Työelämäpalvelut

040 174 5627
tyoelamapalvelut@keuda.fi