Keudan toiminta poikkeustilanteen aikana. Lue tästä >

Keudaattori

Keudaattori on nimi Keudan opiskelijalle tarjoamalle kokonaisvaltaiselle tuelle. Keudaattorissa voit tehdä puuttuvia suorituksia tai saada tukea opintojesi suorittamiseen yksilöllisesti. Työpaikalla annettava ohjaus on osa Keudaattoritoimintaa. Keudaattorissa voit opiskella myös opiskeluvalmiuksia tukevia opintoja (OPVA). Tukea opintoihisi tarjoavat erityisopettaja, ammattiohjaaja ja aineenopettajat. Keudan opiskelijana voit mennä minkä tahansa toimipisteen tukipajaan suorittamaan opintojasi. Ole rohkeasti yhteydessä Keudaattoritoiminnan yhdyshenkilöihin, joiden yhteystiedot löydät alla olevasta luettelosta. Keudaattori- toiminnasta antaa tietoa myös erityisen tuen koordinaattori Marjo Liete (marjo.liete@keuda.fi) p. 050 4419925.

 

YHDYSHENKILÖ

TOIMIPISTE, PALVELUN SAATAVUUS JA TOIMIJAT

YHTEYSTIEDOT

TOIMINTA SYKSYLLÄ 2020

                                                              


JÄRVENPÄÄ

   

ERVA
Juho Niskanen


ERVA
Miia Niskakoski



AMMATTIOHJAAJA Tuomas Lehtonen

Wärtsilänkatu 7

Luokka: Keudaattori- joka arkipäivä klo 8.30 - 15.00

Juho Niskanen
juho.niskanen@keuda.fi
050 534 2389

Miia Niskakoski miia.niskakoski@keuda.fi
040 174 5355

Tuomas Lehtonen tuomas.lehtonen@keuda.fi
050 407 32279

 

 

ERVA
Tuula Pitkänen

AMMATTIOHJAAJA Katriina Lehmus

Keudaattori, Sibeliuksenväylä 55

Luokka: Paatela 212     - tiistai klo 12-16 ja torstai klo 12-16

Sibeliuksenväylä 55

Keudaattori Paatelan luokka 210 ma -to klo 12-16 ja pe 12-15 (muita aikoja ja etämahdollisuutta voit tiedustella Tuulalta tai Riinalta)

matemaattis-luonnontieteellisten aineiden Keudaattori joka toinen ti tai to (parittomat viikot)klo 12-15 Paatelan luokka 317

kielten Keudaattori parillisten viikkojen ke tai to klo 12 - 15 luokka 308 

 

050 415 0671
tuula.pitkanen@keuda.fi 

050 415 0671 tuula.pitkanen@keuda.fi ja/tai 

050 598 4658 katriina.lehmus@keuda.fi

 

 

MALU
040 174 4540
maritta.verajankorva@keuda.fi

 

Kielet

050 3507562

nina.aula@keuda.fi

 

 Äidinkieli
050 415 0688 heli.rajapolvi@keuda.fi

 

 

 

 

                                                                


MÄNTSÄLÄ

   

ERVA
Päivi Pettinen

AMMATTIOHJAAJA
Teija Ollila

Saaren kartano, Paroninkuja

0500 913 595
paivi.pettinen@keuda.fi 

050 5723 402
teija.ollila@keuda.fi

Etätuki (WhatsApp, tekstiviesti, sähköposti)

Tarvittaessa Teams-tuki
YTO-opinnot
- äidinkieli ja viestintä:
Päivi Salminen
paivi.salminen@keuda.fi 
050 4528537

- vieraat kielet:
Ilona Tarkki
ilona.tarkki@keuda.fi
040 174 5365

- matemaattiset aineet:
Esa Airaksinen
esa.airaksinen@keuda.fi
050 3435982

Pia Saksala
pia.saksala@keuda.fi
050 5664769

ERVA -  erityiseen tukeen liittyvät järjestelyt ja toiminnan koordinointi
Päivi Pettinen

Muihin opintoihin liittyvissä ongelmissa ole yhteydessä vastuuopettajaasi.

ERVA
Sari Aro

AMMATTIOHJAAJA
Sari Lawrence

 

Lukkarinpolku 2

 

 

Sari Aro
040 174 5446
sari.aro@keuda.fi

 

Sari Lawrence
050 306 9618 sari.lawrence@keuda.fi

 

Kari Vaskonen
040 174 4543 kari.vaskonen@keuda.fi

 

Päivi Salminen
050 452 8537
paivi.salminen@keuda.fi

 

Kirilla Huttu-Dabbs
040 174 4544
kirilla.huttu-dabbs@keuda.fi

Opettajat ja ammattiohjaajan tavoitat myös tekstiviestillä, whatsappilla tai sähköpostilla.

Erityiseen tukeen liittyvät järjestelyt ja toiminnan koordinointi, erityisopettaja Sari Aro

Yleiskeudaattori ma, ti, to ja pe klo 8.30-14.30, luokassa 1099, ammattiohjaaja Sari Lawrence

Matemaattisten aineiden Keudaattori keskiviikkoisin klo 8.30-11.15, luokassa 1099, opettaja Kari Vaskonen

Äidinkieli/S2-Keudaattori, joka toinen keskiviikko (21.10., 4.11., 18.11., 2.12 ja 16.12.)  klo 11.45-14.30, luokassa 1068, opettaja Päivi Salminen

Vieraiden kielten Keudaattori, joka toinen keskiviikko (28.10.,11.11., 25.11., 9.12.) klo 11.45-14.30, luokassa 1067, opettaja Kirilla Huttu-Dabbs

 

 

 

 

                                                                   


KERAVA

   




ERVA
Noora Paakki

AMMATTIOHJAAJA
Katja Hyry- Heikkilä

AMMATTIOHJAAJA Liisa Leino

 

 

Sarviniitynkatu 9
Luokka: 205

Erityisopettaja Noora Paakki


Ammattiohjaaja Katja Hyry-Heikkilä

Sarviniitynkadun Keudaattori-tukipaja on auki ma-pe klo 8.30-15.

Kielten tuki ma klo 12.30-15 Olli Känsälä


MaLu-tuki ti klo 12.30-15 Mika Kosonen

Äidinkielen tuki viikoilla 34-38 ke klo 14-15 ja viikosta 39 lähtien ke klo 12-14
Nella Skogberg




040 174 4588 
noora.paakki@keuda.fi 

050 401 6382
katja.hyry-heikkila@keuda.fi






040 174 4539
olli.kansala@keuda.fi

040 174 4579
mika.kosonen@keuda.fi

050 415 0833
nella.skogberg@keuda.fi


050 441 6678
liisa.leino@keuda.fi

 

 

 

 

ERVA Maarit Hälinen

AMMATTIOHJAAJA Antti Ylänen

AMMATTIOHJAAJA Vilma Turunen

AMMATTIOHJAAJA Susanna Lappeteläinen

 

Keskikatu 3 A
Luokka: 225
- joka arkipäivä klo 8.15 - 16.00

 

 

 

 

Opettajien tukipajat:

Malu ma klo 12-15 Tiina Kopra lk 302

Englanti opva           ti klo 12-15          Päivi Aiesi lk 306

Äidinkieli ke 12-15 Anna Rissanen lk 224

Lisäksi opettajien tukipajoja viikoittaisen lukujärjestyksen mukaan

 

050 309 1854
maarit.halinen@keuda.fi 

040 174 4502 antti.ylanen@keuda.fi

050 435 4025
vilma.turunen@keuda.fi

0401745357 susanna.lappeteläinen@keuda.fi

 

 

 

 

 

                                                                  


NURMIJÄRVI

   

ERVA Irmeli Mäkelä


ERVA Senja Laakso


AMMATTIOHJAAJA 
Konsta Haapala (liiketalous, media)

Lopentie 20

050 461 6589
irmeli.makela@keuda.fi

050 434 4127
senja.laakso@keuda.fi


050 471 1611
konsta.haapala@keuda.fi

 

YTO-keudaattorit/Äidinkieli:

tiistaisin klo  8.30-11.30 luokassa A030

-Anna Mattila 050 415 0788, Irmeli Mäkelä 050-4616589

YTO-keudaattori/vieraat kielet

tiistaisin klo 12-15 luokassa A030

Petra Cornér-Kaseva 040-1744541, Irmeli Mäkelä 050-4616589

YTO keudaattori/ malu- aineet

keskiviikkoisin klo 8.30-14 luokassa A030

Eini Kuusalo 050 415 0793,  Irmeli Mäkelä 050-4616589

 AMMATTIAINEIDEN TUKI ammattialoilla erikseen määriteltyinä ajankohtina

 


TUUSULA

   

ERVAT

Elina Savukoski

Christina Holmlund

Pekka Halosen akatemia, Kansanopistontie
Luokka: B-talon parvi (B202)
- keskiviikko klo 10-14 (Christina)
- torstai klo 10-14 (Elina)

050 415 0799
elina.savukoski@keuda.fi

050 415 0945
christina.holmlund@keuda.fi

erityisopettaja.pha@keuda.fi

 

Erityisopettajat tavoitat myös tekstiviestillä, whatsappilla tai sähköpostilla.

 

ERVA
Marikka Inkala

AMMATTIOHJAAJA Nina Lindholm

AMMATTIOHJAAJA Saara Hirvi

 

Kirkkotie 31:

ma 9-16.30

ti 9-15,

ke 9-14, 

to 9-15 ja 
pe 9-14
Paikalla Mediateekin yläkerrassa päivittäin 
jompikumpi/molemmat ohjaajat Saara Hirvi ja Nina Lindholm​
Erva Marikka Inkala Keudaattorissa ti-to​
Yto-opettajat:
Kaija Kocak, kielet ti 12-15 
Maria Seppänen, äidinkieli ke 12-14
Kati Lagström to 12-15
Tuula Kokkola lääkelaskupaja to 12.30-16
Pekka Välilä S2-paja  pe 8.30-11

050 415 0860
marikka.inkala@keuda.fi

 040 174 5641 nina.lindholm@keuda.fi

050 359 6442
saara.hirvi@keuda.fi

 

Voit ottaa yhteyttä myös tekstiviestillä, sähköpostilla tai WhatsAppin kautta.

 

 

  SIPOO

 

 

ERVA
Saila Tikanoja

 

Sipoon Enter

050 439 7367
saila.tikanoja@keuda.fi

Keudaattori tuki /Saila Tikanoja 050 439 7367 saila.tikanoja@keuda.fi

Ma 9.30 – 14.00
Ti  9.30 – 14.00
Ke 9.00 – 12.00

MaLu tuki /Mika Kosonen mika.kosonen@keuda.fi

Ke 11.15 – 14.00
To 11.15 – 14.00

 


PASILA,  HELSINKI

   

ERVA
Christina Holmlund

Uutiskatu 2

050 415 0945
christina.holmlund@keuda.fi  

Erityisopettajan tavoitat tekstiviestillä, whatsappilla tai sähköpostilla.

Työelämäpalvelut

040 174 5627
tyoelamapalvelut@keuda.fi