Erityinen tuki

Jos tarvitset tukea esimerkiksi oppimisvaikeuksien vuoksi, asiasta voidaan tehdä erillinen erityisen tuen päätös ja kirjata tukitoimet HOKSiin (Henkilökohtainen osaamisen kehittämisen suunnitelma). Suunnitelma tehdään yhdessä opiskelijan, vastuuohjaajan ja erityisopettajan kanssa. Alle 18-vuotiaan opiskelijan huoltaja on myös mukana erityisen tuen päätöstä tehtäessä. Suunnitelmassa sovitaan tarvittavista tukitoimista, jotta opiskelusi onnistuu. Erityisen tuen koordinaattorina toimii Marjo Liete (marjo.liete@keuda.fi) p.050 4419925.

KEUDASSA TOIMIVA ERITYISEN TUEN YHDYSHENKILÖ                       

TOIMIPISTE  JA PALVELUN SAATAVUUS                                                                                        

YHTEYSTIEDOT                                                                       

 

JÄRVENPÄÄ

 

Tiina Kalliola

Wärtsilänkatu 7

050 415 0861
tiina.kalliola@keuda.fi 

Tuula Pitkänen

Sibeliuksenväylä 55 

050 415 0671
tuula.pitkanen@keuda.fi

 

 

 

 

MÄNTSÄLÄ

 

Päivi Pettinen

Saaren kartano

0500 913 595
paivi.pettinen@keuda.fi 

Sampo Vesterinen

Lukkarinpolku 2 

040 174 4582
sampo.vesterinen@keuda.fi

 

 


KERAVA

 

Kaisa Tolvanen

 Sarviniitynkatu 9

050 415 0742
kaisa.tolvanen@keuda.fi

 

 

 

Maarit Hälinen

Keskikatu 3

050 309 1854
maarit.halinen@keuda.fi

 


NURMIJÄRVI

 

Senja Laakso

Irmeli Mäkelä

Lopentie 20

050 434 4127
senja.laakso@keuda.fi

050 461 6589
irmeli.makela@keuda.fi

 


TUUSULA

 
Elina Savukoski

Pekka Halosen akatemia
Kansanopistontie 60

050 415 0799
elina.savukoski@keuda.fi
erityisopettaja.pha@keuda.fi

Christina Holmlund

Pekka Halosen akatemia
Kansanopistontie 60

050 415 0945
christina.holmlund@keuda.fi
erityisopettaja.pha@keuda.fi

Marikka Inkala

Kirkkotie 31

050 4150 860
marikka.inkala@keuda.fi 

     

 


 SIPOO

 

Saila Tikanoja

Sipoon Enter

050 439 7367
saila.tikanoja@keuda.fi

 


PASILA, HELSINKI

 
 Christina Holmlund Uutiskatu 2 050 4150945
christina.holmlund@keuda.fi 
Työelämäpalvelut

040 174 5627
tyoelamapalvelut@keuda.fi