Erityinen tuki

Jos tarvitset tukea esimerkiksi oppimisvaikeuksien vuoksi, asiasta voidaan tehdä erillinen erityisen tuen päätös ja kirjata tukitoimet HOKSiin (Henkilökohtainen osaamisen kehittämisen suunnitelma). Suunnitelma tehdään yhdessä opiskelijan, vastuuohjaajan ja erityisopettajan kanssa. Alle 18-vuotiaan opiskelijan huoltaja on myös mukana erityisen tuen päätöstä tehtäessä. Suunnitelmassa sovitaan tarvittavista tukitoimista, jotta opiskelusi onnistuu.

KEUDASSA TOIMIVA ERITYISEN TUEN YHDYSHENKILÖ                       

TOIMIPISTE  JA PALVELUN SAATAVUUS                                                                                        

YHTEYSTIEDOT                                                                       

 

JÄRVENPÄÄ

 

Oili Kinnunen

Wärtsilänkatu 7

040 174 4458
oili.kinnunen@keuda.fi 

Tuula Pitkänen

Sibeliuksenväylä 55 

050 415 0671
tuula.pitkanen@keuda.fi

 

 

 

 

MÄNTSÄLÄ

 

Päivi Pettinen

Saaren kartano

0500 913 595
paivi.pettinen@keuda.fi 

Sari Aro

Lukkarinpolku 2 

040 1745 446
sari.aro@keuda.fi

 

 


KERAVA

 

Kaisa Tolvanen

 Sarviniitynkatu 9

 050 415 0742
kaisa.tolvanen@keuda.fi

 

 

 

Maarit Hälinen

Keskikatu 3

050 309 1854
maarit.halinen@keuda.fi

 


NURMIJÄRVI

 

Senja Laakso

Lopentie 20

050 434 4127
senja.laakso@keuda.fi

 


TUUSULA

 
Elina Savukoski

Pekka Halosen akatemia
Kansanopistontie 60

050 415 0799
elina.savukoski@keuda.fi
erityisopettaja.pha@keuda.fi

Christina Holmlund

Pekka Halosen akatemia
Kansanopistontie 60

050 415 0945
christina.holmlund@keuda.fi
erityisopettaja.pha@keuda.fi

Marikka Inkala

Kirkkotie 31

050 4150 860
marikka.inkala@keuda.fi 

Marjo Liete

Kirkkotie 31 

050 441 9925
marjo.liete@keuda.fi

 


 SIPOO

 

 Leena Suurla

Sipoon Enter

050 415 0722
leena.suurla@keuda.fi

 


PASILA, HELSINKI

 
 Christina Holmlund Uutiskatu 2 050 4150945
christina.holmlund@keuda.fi 
Vaihde

09 273 81
info@keuda.fi